Interier

 

Nano stena - čistička vzduchu formou náteru - FN2 - interiér

Čo dokáže náter a prečo ho použiť?

Aktívna nano stena je funkčný bezfarebný náter (nie farba), ktorý čistí vzduch od organických škodlivín, ktoré ohrozujú zdravie: plesne, alergény, vírusy, baktérie a iné organické mikročastice. Český certifikovaný vynález je patentovaný vo svete a overený mnohými realizáciami.

Nano náter je vhodný pre všetkých, ktorí túžia mať zdravé ovzdušie v domácnosti, kanceláriách, je riešením pre alergikov a astmatikov. Okrem domácností a kancelárií kde trávime najviac svojho času je náter vhodný pre zdravotnícke zariadenia, škôlky, školy, úrady, miesta s vyššou koncentráciou ľudí. Aktívna nano stena odstraňuje zo vzduchu tiež všetky pachy a cigaretový dym, je preto vhodná aj do reštaurácií, barov, hotelov.

Ako funguje nano stena?

Čistiaci proces je aktivovaný ultrafialovým žiarením, ktoré je prirodzenou súčasťou denného svetla. Náter tvorí štruktúrovanú mikrovrstvu so zvýšeným množstvom fotoaktívnych nanočastíc oxidu titaničitého TiO2.

Škodlivé častice sú pri kontakte s náterom rozložené pri fotokatalýze a premenené na neškodné molekuly vody (H2O) a oxidu uhličitého (CO2). V priestoroch s nedostatočným prísunom prirodzeného svetla (pivnice apod.) je potrebné UV žiarenie zabezpečiť pomocou UV lampy. Aktívna nano stena likviduje škodlivé látky a nieje pre človeka a iných obyvateľov domácností pri dotyku ani náhodnom požití nebezpečná.Nano stena dokáže v priebehu 24 hodín odstrániť zo vzduchu v miestnosti 90% organických škodlivín.

TOPlist