Exteriér

 

Nano štít - čistí vzduch a chráni fasády - FN1 - exteriér

Čo dokáže náter a prečo ho použiť?

Aktívny nano štít je funkčný náter (nie farba), ktorý má samočistiaci efekt. Používa sa na ošetrenie betónových plôch (striech, plotov a iných povrchov) a miest zanesených plesňami alebo mikroorganizmami (fasády, škrídle atď.). Český certifikovaný vynález je patentovaný vo svete dosahuje veľmi vysokú účinnosť.

Nano náter vďaka samočistiacemu efektu udržuje podkladovú plochu čistú a predlžuje jej životnosť. Je založený na najnovších výskumoch nanotechnológií. Vďaka aktívnemu štítu ochránite akúkoľvek stavbu pred špinou, riasami, plesňami a zabránite tak stárnutiu povrchov. Významný je aj antigraffity účinok - aktívny náter nielen spôsobuje menšiu priľnavosť sprejov na povrchu, ale tiež uľahčuje ich ostraňovanie.

Nezanedbateľným účinkom tohto produktu je schopnosť čistiť vzduch od škodlivín a alergénov v okolí ošetrenej budovy.

Účinok nano štítu ocenia nielen majitelia rodinných domov, ale aj verejných budov, škôl atď., ktorým nano štít pomáha znižovať náklady na údržbu.

Ako funguje nano štít?

Samočistiaci a ochranný proces je aktivovaný ultrafialovým žiarením, ktoré je prirodzenou súčasťou denného svetla. Náter tvorí štruktúrovanú mikrovrstvu so zvýšeným množstvom fotoaktívnych nanočastíc oxidu titaničitého TiO2.

Škodlivé častice sú pri kontakte s náterom rozložené pri fotokatalýze a premenené na neškodné molekuly vody (H2O) a oxidu uhličitého (CO2).

Aktívny nano štít je produkt s patentovanou technológiou vyvinutý špeciálne pre ochranu betónových povrchov, fasád, striech apod. Likviduje mikroorganizmy a smog a aktivuje samočistenie povrchu - táto kombinácia zabraňuje zelenaniu, šednutiu fasád a zvetrávaniu.

TOPlist